Pobiliśmy rekord Polski

Pobiliśmy rekord Polski

W Światowym Dniu Przywracania Czynności Serca nasza 18-osobowa reprezentacja wybrała się do Łodzi, by wziąć udział w ,,Największej Lekcji Resuscytacji Krążeniowo Oddechowej” i ustanowić nowy rekord

 

16 października 2023 roku na terenie Sport Arena Łódź im. Józefa Żylińskiego rozpoczął się WORLD RESTART A HEART DAY – coroczne przedsięwzięcie promujące poprawne wykonywanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Celem akcji jest podniesienie wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy osobie, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie akcji serca. Przypominamy, że dzięki prawidłowo wykonanemu masażowi serca, szanse na przeżycie takiej osoby, wzrastają nawet o 50%.

 

Do udziału w tegorocznej akcji zaproszonych zostało 600 osób, reprezentantów kilku województw, którzy wzięli udział w 45-minutowej lekcji, prowadzonej przez ratownika medycznego z wieloletnim doświadczeniem. Odpowiedzialnym za wydarzenie był Zbigniew Pietrzak, który od wielu lat propaguje naukę pierwszej pomocy. Do tegorocznej edycji zaprosił między innymi nas. Drużyna Fundacji MEDIAEXPERT „Włącz się” z ogromną przyjemnością  przystąpiła do próby pobicia rekordu Polski.

 

Podczas próby przeprowadzenia największej lekcji RKO weryfikowana była zarówno wiedza teoretyczna z pierwszej pomocy, jak i umiejętności praktyczne. Sześcioosobowe grupy przez 30 minut wykonywały resuscytacje krążeniowo-oddechową na fantomach. Miło nam poinformować, ze Rekord Polski w kategorii ,,Największa Lekcja Resuscytacji Krążeniowo Oddechowej” po weryfikacji przez sędziego Biura Rekordów w Poznaniu, został ustanowiony.