Byliśmy Pier(w)si przed rakiem piersi

Byliśmy Pier(w)si przed rakiem piersi

Z okazji Różowego Października nasza Extra Ekipa dołożyła kolejną cegiełkę do leczenia onkopacjentek i profilaktyki raka piersi, starując w Biegu Kobiet Zawsze Pier(w)si w Poznaniu

 

Idea wydarzenia zrodziła się ponad 8 lat temu z inicjatywy Marzeny Michalec, Kobiety w biegu, która wykryła u siebie guzy w piersi. Ta historia, na szczęście, zakończyła się happy endem i dała Marzenie impuls do stworzenia ogólnopolskiej, piersiowej idei. Co roku w akcji bierze udział ponad 10.000 uczestniczek, wspieranych przez swoich mężczyzn. Nie mogło, więc i nas tam zabraknąć. Biorąc udział w tym fantastycznym, pełnym niesamowitej energii wydarzeniu nasza expercka drużyna pomogła w finansowaniu leczenia onkopacjentek, promocji profilaktyki raka piersi i raka szyjki macicy oraz przeprowadzeniu bezpłatnych badań profilaktycznych dla uczestniczek.

 

   

    

 

Wystartowaliśmy w samo południe, w niedzielę 1 października. Nasza Fundacja wsparła ten szczytny cel wykupując pakiety startowe dla wszystkich Expertów i Expertek, chcących wziąć udział w biegu. Na poznańskiej Malcie pojawiło się ponad 3 tys. kobiet, mężczyzn i dzieci, wśród których znalazła się nasza Extra Ekipa. Zaangażowanie pracowników Media Expert było ogromne. Jako, że symbolem biegu jest motyl, można powiedzieć, że nasi biegacze polecieli w trasę, dając z siebie wszystko. Mamy nadzieję, że to wsparcie doda skrzydeł komuś potrzebującemu. Bądźmy Zawsze Pier(w)si!