Pomoc dla Stowarzyszenia Zastępczego Rodzicielstwa z Lipki

Stowarzyszenie Zastępczego Rodzicielstwa z Lipki powstało w czerwcu br. i jest organizacją zrzeszającą rodziców zastępczych, adopcyjnych i wszystkie te osoby, które wspierają ich w niesieniu pomocy dzieciom i młodzieży odrzuconej i osieroconej. Stowarzyszenie wspiera opiekunów i rodziców zastępczych tworząc wspólnie z nimi jak najlepsze warunki społeczne, prawne i ekonomiczne do opieki i wychowywania młodych, odtrąconych ludzi. Organizują grupy wsparcia, korzystają z pomocy zaprzyjaźnionego psychologa, organizują rodzinne wyjazdy, spotkania integracyjne połączone z podarowaniem dzieciom paczek ze słodyczami.

12 października 2013 r. odbyło się spotkanie integracyjne dzieci z rodzin zastępczych wraz z opiekunami. Fundacja Włącz Się ufundowała paczki ze słodyczami dla dzieciaków, za co otrzymaliśmy podziękowania.