Wigilijnie w Domach Dziecka

Święta Bożego Narodzenia to okres szczególnie trudny dla wychowanków domów dziecka, dlatego, żeby chociaż trochę osłodzić dzieciom te dni, Fundacja Włącz Się wraz z firmą TERG S.A. zorganizowała uroczystą Wigilię, z uginającym się od pyszności stołem, jasełkami i wspólnym śpiewaniem kolęd.

W tym roku zebraliśmy wszystkich wychowanków i ich opiekunów z Domów Dziecka z Jastrowia, Okonka oraz Zakrzewa, którym towarzyszyli przyjacielei zaproszeni goście, do wspólnego spędzenia Wigilii w Rezydencji „Leśna Chata” w Jastrowiu.

Spotkanie wigilijne rozpoczęło się od tradycyjnych bożonarodzeniowychi noworocznych życzeń oraz dzielenia się opłatkiem. Łamiąc się opłatkiem, najmłodsi składali życzenia swoim rówieśnikom, starszym koleżankom i kolegom. Dzieci łamały się opłatkiem z wychowawcami i dyrekcją. Życzenia tych dzieciaków równie mocno chwytają za serca…

Chwilę później wszyscy otrzymali prezenty. Podarunki były niesamowite. Marzenia opiekunów oraz dzieci z domów dziecka spełniła Fundacja Włącz Się, która przekazała sprzęt RTV/AGD oraz to, czego dzieci oczekiwały najbardziej, czyli zabawki, przekazane przez pracowników firmy TERG S.A. w ramach akcji świątecznej.  Najbardziej bezcenne i niesamowite było widzieć radość tych dzieci podczas rozpakowywania prezentów.

Atmosfera świąteczna została okraszona przepięknym śpiewem kolęd i piosenek świątecznych przez wychowanków Domów Dziecka, a także wolontariuszy Fundacji Włącz Się Izy i Dawida. Nie zabrakło Róży z jej magicznymi kredkami, które świątecznie przyozdabiały twarzyczki uśmiechniętych dzieci.

Dziękujemy Wam kochane dzieci, że kolejną wigilię mogliśmy spędzić, zasiadając z Wami do świątecznego stołu. Dziękujemy dyrekcji i personelowi za wiele ciepłych słów i niesamowite życzenia, które na zawsze pozostaną w naszym sercu. Mamy nadzieję, że w kolejnym roku zobaczymy się przy choince w tak znakomitym gronie.