Zakończnie roku szkolnego

W ostatnią sobotę czerwca spotkaliśmy się z naszymi podopiecznymi z domów dziecka w Okonku, Jastrowiu i Zakrzewie, żeby wspólnie uczcić zakończenie roku szkolnego 2012/2013. Pomijając sam fakt końca szkoły, powodów do radości było wiele. Tym razem, korzystając z dobrodziejstw letniej pogody, wybraliśmy się do Henrykowa – malowniczego miejsca wypoczynkowego położonego nieopodal Złotowa.

Na miejscu przygotowaliśmy szereg sportowo-artystycznych wyzwań, które choć w pewnym stopniu skonsumowały niespożyte pokłady energii naszych podopiecznych. Całość zaczęła się profesjonalną sesją fotograficzną (grupową jak i indywidualną), której namiastka jest widoczna na zdjęciu załączonym do tego wpisu. Następnie zaprosiliśmy naszych młodych gości do wzięcia udziału w szeregu sportowych wyzwań, łącznie z basenem. Dodatkowo, każdy mógł wziąć udział w zajęciach plastycznych połączonych z malowaniem twarzy, które prowadziła Pani Magda Wacyk. Tuż przed wspólnym obiadem, oglądaliśmy emocjonujący pokaz tresury psów policyjnych, który poprowadził mł. asp. Sławomir Stecewicz z KPP w Złotowie. Następnie, po sutym i pysznym obiedzie a także krótkiej sjeście, udaliśmy się do Piły żeby wspólnie oglądać wyścigi żużlowców. Ten wyjątkowy dzień pełen wielkich emocji i wspaniałej zabawy zwieńczyła wspólna kolacja i powrót do domów.

Mamy nadzieje, że i tym razem wspólne spotkanie było pozytywnym doświadczeniem i będzie powodem do wielu kolorowych i ciepłych wspomnień zarówno dla podopiecznych jak i dla wszystkich którzy brali w nim udział. Z tej strony pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zrealizowania tej inicjatywy i poświęcili jej swój czas i zaangażowanie. Pozdrawiamy, ściskamy i uśmiechamy się do Was ciepło.