WOLONTARIAT PRACOWNICZY - „Rozświetlimy Twoją przyszłość”

14 września 2016r. o godz. 09:00 ekipa Wolontariuszy zjechała się z różnych stron województwa Zachodniopomorskiego, czyli ze Szczecina, Stargardu oraz Nowogardu i ruszyła do Domu Dziecka nr 2 w POLICACH  pod hasłem  „Rozświetlimy Twoją przyszłość”

Celem projektu było pomalowanie pomieszczeń socjalnych oraz biblioteki w budynku ,gdzie dzieciaki spędzają najwięcej czasu na nauce.

Po dokładnym rozplanowaniu pracy ruszyli do akcji!!! Poszły w ruch pędzle, wiadra, drabina oraz dobre humory!!!

DZIEŃ 1.

Wolontariusze wynieśli meble, przeprowadzili szpachlowanie powierzchni oraz damska część ekipy zabawiała dzieci, które z powodu choroby zostały w domu dziecka. Wspólne gry i zabawy umiliły im czas. Czekała również na nich miła niespodzianka na świetlicy w postaci domowego ciasto :) i pachnąca kawa. „Walczyliśmy z czasem bo poszczególne etapy remontu wymagały kolejnych godzin na schnięcie i poprawki. Na szczęście pogoda nam sprzyjała i prace szły dobrze- relacjonuje Marcin.

DZIEŃ 2.

Od rana zaczęły się poprawki, malowanie sufitów i ścian jeśli taka była możliwość a w między czasie dojeżdżały prezenty dla dzieci. W pierwszej kolejności przyjechały lampki biurkowe z żarówkami dla każdego podopiecznego, jest to element obowiązkowy w takiej placówce i zawsze potrzebny. Następnie dojechała paleta różności przekazanych przez Fundację w tym m.in. pralka, oraz drobny sprzęt AGD.- ”Miło było patrzeć jak na twarzach dzieci pojawiają się uśmiechy kiedy wyciągaliśmy kolejne prezenty :) To dodawało nam jeszcze więcej mocy i chęci do działania. Od dzieci dostaliśmy śliczne stroiki ręcznie przez nie robione- przyznaje Marcin.

DZIEŃ 3.

W ostatni dzień udało się zakończyć wszystkie prace malarskie a efekt przeszedł wszelkie wyobrażenia. Z ciemnych, szarych pomieszczeń nasza wspaniała EKIPA stworzyła ciepłe jasne pokoje w których każde dziecko będzie czuło się dobrze.

Na zakończenie wolontariusze oraz mieszkańcy Placówki zrobili wspólnego grilla. Podczas wspólnego posiłku załoga otrzymała kolejną niespodziankę - list z podziękowaniami  od Dzieciaków oraz wielkie serce wyklejone z papieru. „Dobroć wraca dwa razy ....”- przyznają Nasi Niepokonani J

W imieniu całej Fundacji składam podziękowania Naszej Cudownej Załodze za zorganizowanie, realizację projektu oraz za wielkie serce włożone w ten projekt, czyli:

oraz cudownemu fotografowi - Grzegorzowi Pardel

Dobra robota Kochani!!!!!!

To kolejna cudowna realizacja projektu Wolontariatu Roku 2016 i kolejny dowód na to, że są wśród nas ludzie wrażliwi społecznie, którzy potrafią poświęcić swój wolny czas, całkowicie bezinteresownie - dla innych – w tym wypadku były to dzieci z Domu Dziecka nr 2 w Policach!!!