Szalony Dzień Dziecka

Dzień Dziecka to święto dla dzieciaków szczególne, to ich wielki dzień, który należy odpowiednio uczcić.

W tym roku Fundacja Włącz Się przygotowała z okazji tego szczególnego święta dla podopiecznych z Domów Dziecka w Jastrowiu oraz Rodzinnych Domów Dziecka z Okonka i Zakrzewa w sobotę 24 maja 2014 roku prawdziwy maraton wyzwań.

Zaczęliśmy od nie lada wyczynu – zmierzyliśmy się z trasami Parku Linowego w Rudnicy.  Dzieciaki pod czujnym okiem opiekunów-wolontariuszy pokonywały własne lęki, uwalniały pokłady odwagi i dzielnie wspinały się, pokonywały przeszkody, mosty, zjeżdżały na wysokościach od których do dzisiaj kręci im się w głowach. Było to jednak odpowiedzialne szaleństwo, w które bardzo zaangażowani byli wolontariusze czuwający na prawidłowym zabezpieczeniem, sprawdzający uprzęże, pokazujący jak dbać o bezpieczeństwo swoje i innych, jak odnaleźć się w trudnych momentach i oczywiście jak czerpać z tego masę radości.

Nasz bardzo udany pobyt w Parku w Rudnicy zwieńczyło ognisko z kiełbaskami, musieliśmy posilić się przed kolejnym wyzwaniem.

Wszyscy przesiedliśmy się w kajaki i ruszyliśmy w dalszą drogę. Takich atrakcji dzieciaki jeszcze nie miały. Wiosłowały ile sił, ścigały się, ale i pomagały sobie wzajemnie przy pokonywaniu przeszkód, zwalonych konarów drzew.  Przez kilka godzin płynęliśmy rzeką Dobrzycą podziwiając piękno okolic. Pogoda dopisywała, humory również.

Po dopłynięciu do celu w Ostrowcu ogrzaliśmy się przy ognisku, zregenerowaliśmy siły, a dzieciaki otrzymały prezenty-niespodzianki. 

Dzieciaki były tego dnia bardzo szczęśliwe oraz bardzo zmęczone, rozpływały się w uśmiechach. Dla wielu z nich była to jedyna taka wyprawa, to był dla nich sprawdzian siły, wytrzymałości i odwagi. Wracały wzmocnione i pewniejsze siebie.

Cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy dać im choć okruszek szczęścia.

Wspomnienia tych bezcennych chwil zatrzymamy na lata.