Rehabilitacja – szansa dla Karola na lepsze jutro

Karol ma 24 lata i mieszka na wsi Łąkie. Od urodzenia choruje na zespół wad wrodzonych centralnego układu nerwowego, niedowład 4-kończynowy, wodogłowie, chorobę Dandy Walkera. Karol przeszedł 7 operacji neurochirurgicznych. Jego życie to lekarze, rehabilitacja, szpitale. Jeszcze w 2009 roku Karol był osobą leżącą lecz dzięki stałej rehabilitacji w chwili obecnej samodzielnie porusza się po mieszkaniu. Każdy kolejny dzień rehabilitacji to dla niego przepustka do lepszego jutra, dlatego nasza Fundacja pomogła Karolowi i sfinansowała turnus rehabilitacyjny.

Najważniejsze jest to, iż pomimo tych wszystkich trudności Karol dał radę ukończyć szkołę średnią i myśli o kontynuacji nauki, czego mu gorąco życzymy, bo ja brzmi nasza dewiza „chcieć to móc”.