Mały Mistrz

Szermierka, czyli w szerszym sensie sztuka władania białą bronią, to dyscyplina sportowa, która stała się także dyscypliną olimpijską. Szermierka stała się pasją Igora Bołdziło,  11-latka z Bydgoszczy. Igor wytrwale szermierkę trenuje od ponad czterech lat. Jest zrzeszony w Klubie MDK5 BYDGOSZCZ oraz jest członkiem kadry wojewódzkiej Polskiego Związku Szermierczego w kategorii dzieci, a już niebawem, bo od najbliższego sezonu, przejdzie do kadry młodzików. Zaangażowanie oraz ciężka praca Igora i jego rodziców owocuje udziałemw szeregu zawodów, zarówno krajowych jak i międzynarodowych.

Do sukcesów Igora należą:

–  zdobycie miejsc medalowych na turniejach ogólnopolskich,

– zdobycie tytułu najlepszego szermierza w serii turniejów międzynarodowych (głównie Niemcy),

– w zeszłym sezonie skończył na 12 miejscu klasyfikacji ogólnopolskiej.

Obecnie Igor jest w ścisłej czołówce PZSZERM w swojej grupie wiekowej, gdzie na obecną chwilę zajmuje 2 miejsce w klasyfikacji ogólnej.

Igor wykazuje ogromne zaangażowanie, samodyscyplinę i świetnie rokuje. Szermierka wiąże się z szeregiem  wydatków na profesjonalny sprzęt, osprzęt, ubiór… Miedzy innymi dlatego zarząd Fundacji postanowił wspomóc Igora w jego pasji i przeznaczył na ten cel środki finansowe.

Od września Igor rozpoczął nowy sezon zawodów. Trzymamy za Niego kciuki i życzymy wiele sukcesów. Czekamy na zdjęcia z zawodów w nowym stroju.