KOLEJNI UCZESTNICZY KONKURSU WOLONTARIAT ROKU 2018 POKAZALI KLASĘ

WYREMONTOWALI MIESZKANIE SOCJALNE DLA SWOJEGO KOLEGI Z PRACY 

Grudzień to magiczny czas, ze względu na to, że to czas przedświąteczny. Dla Ekipy ze Świdnicy2 był to czas wyjątkowo pracowity. Z pomocą ruszyło prawie 20 osób. Pan Jerzy spędził Święta już u siebie....

Na początku listopada wolontariusze dowiedzieli się, że ich starszy kolega z pracy jest w dużej potrzebie. Przydzielono mu mieszkanie socjalnego, które wymagało kompleksowego remontu. Po tej informacji wyszły na światło dzienne dodatkowe fakty: w mieszkaniu nie było ciepłej wody, łazienki, łóżka, mebli kuchennych, oraz stan mieszkania był bardzo kiepski. - "Z załogą postanowiliśmy we własnym zakresie pomóc Panu Jerzemu jak tylko możemy, zaczęliśmy od zbiórki pieniędzy, od przeglądania ofert na różnych portalach. W kilka dni udało nam się zorganizować łóżko, fotele, ławę. Każdy z nas przyniósł jakieś przybory domowe typu sztućce, talerze, szklanki, ręczniki, ubrania, oraz podstawowe artykuły higieniczne" - opowiada nam Marcin - Koordynator Projektu.

Zaczęli od uporządkowania całego mieszkania z niepotrzebnych rzeczy, pomalowali salon i kuchnię, położyli nowe, jasne panele, aby mieszkanie rozjaśnić mieszkanie.  Ekipa wstawiła nowe meble do salonu i kuchni.  Udało się również podłączyć ciepłą wodę oraz z powodzeniem zamontować kabinę prysznicową. Dla Pana Jerzego mozliwość wykąpania się we własnym mieszkaniu wiele znaczy.... 

Na tą chwilę Pan Jerzy jest szczęśliwy jak małe dziecko za pomoc, którą mu podarowaliśmy... Ja również bardzo się cieszę i jestem bardzo dumny z mojej załogi , która mimo gorącego okresu w pracy stanęła na wysokości zadania i wyremontowała to mieszkanie" - wyznaje nam Marcin,

Życie pana Jerzego nie oszczędzało. Na szczęście trafił na dobrych ludzi! Pomogli, wsparli, zakasali rękawy i wyremontowali mu "kawałek podłogi" aby mógł godnie żyć. Jeszcze we wrześniu 2018 roku Pan Jerzy był osobą bezdomną. Dziś już nie jest dzięki tej cudownej ekipie!

Dziękujemy za rozsiewanie dobra i szlachetności. To Wy sprawiacie, że definicja słowa WOLONTARIAT z każdym dniem nabiera nowego znaczenia. 

Dlaczego warto zostać wolontariuszem? Wolontariat jest wspaniałą szansą na zdobycie nowych umiejętności, na poznanie ciekawych ludzi i świata. Pozwala oderwać się od codziennych obowiązków albo przygotować się do przyszłej pracy. Dla jednych jest początkiem kariery zawodowej, dla drugich jej uwieńczeniem. Uwrażliwia na potrzeby drugiego człowieka i tworzy przestrzeń do fundamentalnego wyboru: więcej mieć czy bardziej być. 

Po cieżkiej pracy, litrach potu, ale równiez wpólnie spędzonych chwilach Wolontariusze mogą tylko cieszyć swoje oczy efektem końcowym. My jesteśmy zachwyceni! a Wy?

P.s. Już niebawem zostaną ogłoszone wyniki Konkursu na Wolontariat Roku 2018!