III Warmiński turniej piłki nożnej w Olsztynie

Tegoroczny Turniej rozegraliśmy dla Marka Buzały ze Żnina, podopiecznego naszej Fundacji, który wiosną br. uległ poważnemu wypadkowi na motocyklu.

Kwota jaką udało się zebrać na pomoc dla Marka to ponad 5 tys. zł

W niedzielę 25.09.2022 na Orlikach UWM w Olsztynie do rywalizacji o puchar Fundacji MEDIAEXPERT „Włącz się”, stanęło 128 zawodników w 15 drużynach.

Spotkanie zostało rozegrane w 3 grupach w systemie każdy z każdym.

Jednocześnie, w trakcie trwania rozgrywek grupowych, została przeprowadzona licytacja fantów przekazanych przez darczyńców. Wśród licytowanych przedmiotów można było zdobyć bon na biżuterię od firmy ASPER, piłki z podpisami zawodników: T. Iwan, T. Puchacz, G. Lato, K. Piątek, Dynama Kijów,  koszulki z podpisami: Stomilu Olsztyn, Szachtaru Donieck, Reprezentacji Polski w hokeju na lodzie, Krzysztofa Piątka, Joanny Jędrzejczyk oraz wiele innych.

Rywalizacja w grupach wyłoniła 8 zespołów finałowych:

HUB OLSZTYN, PŁOCK, HUB BIAŁYSTOK, SZCZYTNO, OLSZTYN, OLSZTYNEK, IŁAWA/MŁAWA oraz ŁOMŻA.

W meczu o 3-miejsce zmierzyły się zespoły z OLSZTYNA i SZCZYTNA, a w FINALE zagrały zespoły HUB OLSZTYN oraz ŁOMŻA.

W meczu o 3 miejsce drużyna z OLSZTYNA pokonała zespół SZCZYTNA 4:2 i tym samym zdobyła tytuł II-wice Mistrza Turnieju.

W finale zespół ŁOMŻY okazał się silniejszy i pokonał debiutantów turnieju HUB OLSZTYN 6:3, zdobywając tym samym tytuł MISTRZA TURNIEJU a tytuł I-WICE Mistrza trafił do zawodników HUB OLSZTYN.

Nad przestrzeganiem zasad na boisku czuwali profesjonalni sędziowie Joanna i Kazimierz. Całość turnieju zabezpieczała ekipa ratowników medycznych, na wypadek kontuzji.

Podczas trwania turnieju, można było zjeść przepyszną grochówkę z wojskowego kotła, napić się gorącej kawy lub herbaty z ekspresu, a na deser zjeść krówkę. Najmłodszym kibicom zostały rozdane gadżety fundacyjne.