Dzieci Dzieciom na Dzień Dziecka!

Dzieci Dzieciom na Dzień Dziecka!

Dzieci dzieciom - siódmoklasiści ze Złotowa dali przykład!

Fundacja „Włącz się!”, we współpracy z wolontariuszami z jednej ze złotowskich szkół podstawowych, zrealizowała projekt wyremontowania dwóch domów dziecka w Jastrowiu. Inicjatywa związana była z obchodami tegorocznego Dnia Dziecka.

Uczniowie jednej z siódmych klas Szkoły Podstawowej nr 2, z okazji obchodów Dnia Dziecka odwiedzili dzieci z domów dziecka „Dzwoneczek” i „Zaczarowany Domek” w Jastrowiu.W pierwszej z placówek, młodzi wolontariusze malowali ściany i aranżowali wnętrza, które wcześniej przeszły generalny remont ze środków finansowych przeznaczonych przez sieć Media Expert. W „Zaczarowanym Domku”, dzieci skupiły się natomiast na organizowaniu placu zabaw i miejsca do grillowania. Uczniowie, wspólnie z  wychowankami placówki, pracowali również w ogrodzie, który wzbogacił się o nowe nasadzenia drzew i kwiatów. Całą akcję, w której udział wzięło łącznie 60 osób, koordynowała Fundacja „Włącz się!”.

„Wolontariuszem można być w każdym wieku. Naszym celem było przede wszystkim pokazanie siódmoklasistom, że małymi gestami można udoskonalać świat. Uczenie empatii, konieczności niesienia pomocy osobom, które przykro doświadczył los i zwykłej, ludzkiej solidarności to ważne aspekty wychowywania młodych ludzi. Bardzo cieszymy się, że zarówno Szkoła Podstawowa nr 2, jak i towarzyszący nam opiekunowie i wychowawca klasy z takim entuzjazmem przyłączyli się do akcji. To bardzo budujące, że społeczność złotowska tak chętnie angażuje się w tego typu inicjatywy.” – mówi Milena Cichoń z Fundacji „Włącz się!”.

Jak na świętowanie Dnia Dziecka przystało, zadbano również o prezenty. Każdy z uczniów SP nr 2 miał za zadanie własnoręcznie przygotować upominek dla dzieci z obu placówek. Zrealizowano również pamiątkową sesję fotograficzną, której efekt będziemy mogli podziwiać nie tylko w domowych archiwach uczestników akcji, ale i w wyremontowanych przez wolontariuszy korytarzach „Dzwoneczka”.

Sieć Media Expert obu placówkom przekazała sprzęt komputerowy oraz konsole do gier z akcesoriami.