Bezpieczeństwo w sieci

Bezpieczeństwo w sieci – to nazwa przedsięwzięcia, które zostało zrealizowane wspólnie przez Komendę Powiatową Policji w Złotowie oraz Fundację „Włącz się” ze Złotowa. Projekt zakładał zorganizowanie seminarium poświęconego bezpieczeństwu użytkowników sieci oraz przeprowadzenie i rozstrzygnięcie konkursu multimedialnego „Internet – Uwaga! Zagrożenie” skierowanego do uczniów III klas gimnazjum. Łącznie w seminarium udział wzięło prawie 300. uczniów.

(…) W dniu 19 listopada 2012 roku w auli złotowskiego kina licznie zebrana młodzież gimnazjalna miała okazję wysłuchać prelekcji na temat odpowiedzialnego korzystania z sieci oraz tego, jak unikać i wystrzegać się internetowych pułapek. Wykład został przygotowany i przeprowadzony przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Złotowie – prowadził go kom. Maciej Zając, oraz przedstawiciela Fundacji i firmy Terg Media Expert – dyrektora działu IT Pawła Koczyka, którzy wyjaśnili młodzieży prawne i praktyczne aspekty dotyczące świadomego korzystania z zasobów Internetu.

Ponadto, w trakcie seminarium policjanci przedstawili młodzieży filmy autorstwa ich rówieśników, które zostały nagrodzone i wyróżnione w konkursach pt. „Bezpieczny Internet” organizowanych przez Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu i Zespołu Szkół Łączności im. Mikołaja Kopernika w Poznaniu.

Podczas spotkania wręczono również nagrody gimnazjalistom, którzy opracowali symbole odnoszące się do powyższej problematyki w ramach ogłoszonego wcześniej konkursu multimedialnego. Nagrody zostały wręczone przez wiceprezes Fundacji „Włącz się” Julitę Milczyńską oraz p.o. Komendanta Powiatowego Policji w Złotowie mł. insp. Witolda Pająka.

Klasyfikacja konkursu przedstawiała się następująco:

I miejsce Adrianna Wiśniewska z Zespołu Szkół Katolickich w Złotowie

II miejsce Mateusz Zawistowski z Gimnazjum Publicznego Nr 2 w Złotowie

III miejsce Daria Pałuczak z Gimnazjum Nr 1 w Złotowie.

Komisja postanowiła również przyznać wyróżnienia:

I wyróżnienie Melanie Bruszke

II wyróżnienie Kornelia Gust

III wyróżnienie Szczepan Grabowski

obejrzyj galerię z seminarium – GALERIE