Trojaczki potrzebują wsparcia

Miejsce: Ruda Śląska

Czas trwania zbiórki: 24.07.2024 - 18.09.2024

Dzień dobry!

Mam na imię Mateusz, pracuję w Mediaexpert na stanowisku specjalisty do spraw sprzedaży w sklepie w Rudzie Śląskiej i jestem tatą trzech córeczek, Marii, Heleny i Lucyny oraz mężem Natalii, dzielnej mamy.

Dziewczynki urodziły się 17 października 2023 jako wcześniaki w 29 tygodniu ciąży. W ciągu pierwszej doby zostały przewiezione na oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii Dzieci i Noworodków w Zabrzu, gdzie dzięki wsparciu lekarzy, sprzętu i wrodzonej zawziętości wygrały walkę o życie. Po miesiącu cała trójka została przeniesiona na Oddział Patologii Noworodka, a 23 grudnia dostaliśmy z żoną najlepszy prezent na święta – zabraliśmy dzieci do domu. Od tego momentu zaczęła się walka o zdrowie i  przyszłość naszych pociech. Maraton, który zaczęliśmy pod koniec roku każdego dnia przynosi efekty i mimo wielu sukcesów, ciągle pojawiają się nowe wyzwania, a wielu z nich nie sposób sprostać samemu.

Maluchy są pod opieką lekarzy różnych specjalizacji, między innymi kardiologa, neurologa, okulisty, neurologopedy, neonatologa, pediatrów czy specjalistów rehabilitacji medycznej i to właśnie Ci ostatni są z nami najczęściej. Skutki wcześniactwa sprawiły, że dziewczynki mają problem z napięciem mięśniowym oraz wiele innych przypadłości, które utrudniają im prawidłowy rozwój. Rehabilitację na tej płaszczyźnie prowadzi Ośrodek Adaptacyjny dla Dzieci Niepełnosprawnych w Rudzie Śląskiej, ponieważ wobec wszystkich trzech naszych córek została orzeczona niepełnosprawność od urodzenia.

Podczas zajęć, w których staramy się brać czynny udział, okazało się, że dużo lepsze efekty w rozluźnianiu napięcia mięśniowego można osiągnąć poprzez zastosowanie profesjonalnego sprzętu. Koszt takiego urządzenia przerasta nasze możliwości, lecz jesteśmy pewni, że wspólnymi siłami razem z innymi ludźmi dobrej woli i pomocy fundacji Mediaexpert “Włącz się” jest to cel realny i osiągalny. Chcielibyśmy prosić o pomoc w zorganizowaniu środków poprzez zbiórkę na platformę wibracyjną Galileo Med 35, która pozwoli efektywnie prowadzić rehabilitację naszych córeczek.

Mówi się, że wcześniaki przychodzą na świat szybciej, bo mają więcej do zaoferowania. To  właśnie czas jest w ich sytuacji najważniejszy, żeby rehabilitacja przyniosła możliwie najlepsze efekty. Mocno wierzymy, że uda nam się osiągnąć założony cel i dziewczynki będą miały szansę na pełną sprawność.

W imieniu całej mojej rodziny, chciałbym wszystkim bardzo podziękować za każdy promyk nadziei, który rozświetla nam drogę i dodaje sił w codziennej walce o zdrowie i szczęście naszych córeczek.

Pozdrawiam, Mateusz

Wspieram zbiórkę

Zebrano: 16 698,90 zł Potrzeba jeszcze: 3 301,10 zł
Cel: 20 000,00 zł 83.5%

Wpłaciło: 29 osób

Wybierz kwotę wsparcia (obowiązkowo)
Podaj kwotę wsparcia*

Twój podpis będzie widoczny na liście darczyńców. Możesz podać swoje imię i nazwisko lub pseudonim. Możesz również dokonać wpłaty jako anonimowy darczyńca.

Administratorem danych jest Fundacja MEDIAEXPERT „Włącz się” (ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów), kontakt: fundacja@fundacjawlaczsie.pl. Dane będziemy przetwarzać w celu realizacji wpłaty, powiadomienia Cię o efekcie zbiórki oraz powiadomienia innych użytkowników o Twojej wpłacie (jeśli nie zaznaczysz, że jesteś anonimowym darczyńcą). Masz prawo: dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz przenoszenia, sprzeciwu wobec przetwarzania danych, a także złożenia skargi dotyczącej przetwarzania danych. Tutaj dowiesz się więcej o tym, jak chronimy Twoje dane.

Szanujemy Twoją prywatność!