Zaczarowali ogród

Zaczarowali ogród

Zespół Social Media z centrali w Złotowie stworzył przytulny kącik ogrodowy dla młodych mieszkańców placówki opiekuńczo-wychowawczej „Zaczarowany Domek” w Jastrowiu

 

To było niezwykłe doświadczenie, które pozostawiło w nas wiele pozytywnych wspomnień i wzruszeń. Integracja inna niż wszystkie oraz cudownie spędzony czas razem – tak wolontariat pracowniczy w placówce opiekuńczo-wychowawczej w Jastrowiu opisuje Ewelina, jego koordynatorka, a zarazem szefowa zespołu Social Media, który wziął udział w akcji.

Zajęcia polegały na sadzeniu kwiatów, pieleniu ścieżek, przycinaniu krzewów oraz złożeniu darowanych przez Fundację sprzętów – grilla, paleniska, ławek i huśtawki ogrodowej. Akcja zakończyła się ogniskiem z kiełbaskami oraz wspólną zabawą z podopiecznymi placówki. Dzieci i młodzież z ogromnym zainteresowaniem obserwowały pracę naszych wolontariuszy i chętnie pomagały w wykonywaniu różnych czynności. Ich radość i uśmiechy były najlepszą motywacją do pracy. Jesteśmy pewni, że to doświadczenie na długo pozostanie w ich sercach, a nasza bohaterska drużyna z Social Media będzie z dumą wspominać chwile spędzone w ogrodzie przy „Zaczarowanym Domku” w Jastrowiu.

 

 

P.S. Chcielibyście być jak Ewelina i jej zespół? Nic prostszego - WŁĄCZCIE SIĘ w nasz wolontariat! Granty na działania w Waszej okolicy wciąż czekają. Szczegóły na TOLu i pod nr tel. Fundacji. Pamiętajcie! Razem możemy zmienić świat na lepsze!