Razem możemy więcej!

Moc atrakcji, mnóstwo uśmiechów i wiele dobrych serc towarzyszyło nam podczas pierwszej imprezy plenerowej w tym roku

W słoneczną niedzielę, 14 lipca, na terenie wałeckiej „Morzycówki” odbył się charytatywny piknik rodzinny „Dla Emilki”, dziewczynki zmagającej się ze skutkami udaru, który przeszła w pierwszej dobie swojego życia. Imprezę zorganizowała załoga sklepu w Czarnem przy wsparciu ASM Olka Rutkowskiego i Fundacji MEDIAEXPERT „Włącz się”.

Wydarzenie przyciągnęło Expertów i Expertki z całego regionu. Piknik rozpoczął się o godzinie 13:00, a na odwiedzających czekało mnóstwo atrakcji. Najmłodsi uczestnicy mieli możliwość skorzystania z zabaw z animatorami, malowania twarzy oraz warsztatów plastycznych. Dzieci miały również okazję spotkać się z alpakami, porozmawiać ze strażakami oraz skosztować waty cukrowej i popcornu. Panie z KGW częstowały wszystkich przepysznym jedzeniem – pierogami, ciastami i kiełbaskami z grilla.

GALERIA ZDJĘĆ

– Współorganizując ten piknik, udało mi się spełnić jedno z moich marzeń – opowiada ASM Olek. – Od zawsze chciałem zaprosić kolegów i koleżanki z pracy w swoje rodzinne strony, aby pokazać im, jak tu jest pięknie – przyznaje.

Jednym z najważniejszych punktów programu był aukcja charytatywna, w której licytowano przedmioty ofiarowane przez lokalnych artystów oraz przedsiębiorców. Wśród wystawionych na sprzedaż przedmiotów znalazły się m.in. obrazy, biżuteria, vouchery do restauracji, trening bokserski z mistrzem świata oraz nasze sławetne bluzy playką. Dzięki hojności uczestników udało się zebrać kwotę 6,5 tys. zł, która w całości zostanie przeznaczona na leczenie dziewczynki.

– Bardzo się cieszę że udało nam się choć w małym stopniu pomóc Emilce. Jest to fantastyczna dziewczynka, która skradła nasze serca – wynik zbiórki podsumowuje kierowniczka sklepu w Czarnem Angelika Polanowska. – Obserwowanie, jak bawimy się, a jednocześnie pomagamy małej Emilce, sprawiło, że jeszcze bardziej wierzę w ludzi – dodaje Olek.

Organizatorzy zadbali nawet o tort urodzinowy dla Emilki, ponieważ dzień po imprezie nasza beneficjentka skończyła 10 lat. Wszyscy zebrani odśpiewali jej huczne „Sto lat!”

– Współorganizując piknik, czułam się jakby ktoś przemienił mnie w energicznego zająca, który skakał z radości na widok tylu ludzi zaangażowanych w dobroczynność – opowiada Angelika. – Byłam tak podekscytowana, że zaczęłam zastanawiać się, czy nie powinnam zorganizować kolejnego pikniku już następnego dnia! – dodaje. – Wszyscy byli tak uśmiechnięci i pełni pozytywnej energii, że aż trudno było mi uwierzyć, że to wszystko działo się naprawdę – dodaje. – Teraz już wiem, że z moją załogą mogę zrobić wszystko. Moi ludzie są wspaniali! Serdecznie im dziękuję.

Pochwałom nie było końca także ze strony uczestników imprezy. Dzięki niezwykłemu zaangażowaniu ekipy z Czarnego, piknik okazał się nie tylko wydarzeniem charytatywnym, ale także wspaniałą okazją do integracji, budowania relacji i wspierania się nawzajem.

- Dla mnie mega, pół Wałcza bym wykarmił – żartuje KS Marcin z Koszalina. Ekstra zorganizowane i udało mi się wylicytować bluzę – dodaje.

Cieszę się, że mogłam wspomóc tak szczytny cel, obraz już wisi na ścianie – chwali się KS Patrycja z Czerska.

– Piękny cel! Jestem pod wrażeniem jak to zorganizowaliście. Wylicytowaną piłkę eksponuję w salonie – wtóruje ASM Mirosław.

– Jesteśmy w szoku, jaka rodzinna atmosfera panuje w Waszej firmie, czułyśmy się jak na imprezie z przyjaciółmi – podkreślają animatorki, biorące udział w pikniku.

Zebrane fundusze przybliżą Emilkę i jej mamę, Expertkę z Wejherowa, do upragnionego celu — dalszego leczenia i powrotu do zdrowia dziewczynki.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tym wyjątkowym dniu i udzielili wsparcia Emilce w walce o lepsze jutro. Pamiętajcie: Razem możemy więcej!

Szanujemy Twoją prywatność!