Pożar zabrał im cały dobytek…

Ponad 40 strażaków walczyło z pożarem domu wielorodzinnego w Łebieniu w którym mieszkała m.in. sparaliżowana Marzena z rodziną. W wyniku pożaru doszczętnie spłonął dach budynku i mieszkanie znajdujące się na poddaszu. 

O godzinie 23:00 dnia 28.05.2105 r. strażacy z Lęborka zostali powiadomieni o pożarze domu wielorodzinnego w miejscowości Łebień. Po dotarciu na miejsce pożarem objęty był cały dach budynku. Dom zamieszkiwały 3 rodziny. 14 osób w środku nocy zostało ewakuowanych z płonącego budynku, wśród pogorzelców jest osoba niepełnosprawna, poruszająca się za wózku inwalidzkim. Na miejsce przyjechał Wójt Gminy, który zapowiedział, że od rana rusza pomoc dla poszkodowanych związana z odbudową domu. Pomoc pogorzelcom udzielili również sąsiedzi.

W akcji gaszenia pożaru brało udział 9 jednostek straży pożarnej, około 40 strażaków z PSP i OSP.

My dostaliśmy zgłoszenie od Łukasza Dawidowskiego, który napisał do nas bardzo szczery i wzruszający list z prośbą o pomoc dla tej rodziny.

Na ten apel Fundacja Włącz Się odpowiada natychmiast  – organizujemy zbiórkę oraz wspieramy rodzinę przekazując im niezbędny do funkcjonowania sprzęt AGD i RTV dzięki pomocy firmy TERG S.A.

Tym samym uruchamiamy zbiórkę dla Marzeny i jej Rodziny. Potrzebne są materiały budowlane, wyposażenie domu i wiele innych.

Klikamy i pomagamy!!!

WŁĄCZAMY się do akcji!

Jak zwykle liczymy na gest i dobre serca przyjaciół Fundacji!!!