PODAROWALI SWOJE SERCA I KOLOROWE PIĘKNE POMIESZCZENIA DZIECIOM Z DOMU DZIECKA NR 6

DOM DZIECKA W ŁODZI REMONTOWAŁO 14 WOLONTARUSZY FUNDACJI WŁĄCZ SIĘ!

W dniu 2 czerwca 2019 roku, dzień po międzynarodowym Dniu Dziecka, załoga sklepu  Medie Expert Łódź 3, stawiła się w jednym z łódzkich domów dziecka, aby choć w niewielkim stopniu pomóc mieszkającym tam na co dzień  dzieciom.

W ramach akcji zostało odnowione 3 pomieszczenia.  Pierwszy to pokój, w którym mieszka 4 wychowanków domu dziecka. Następnie została odnowiona i wyposażona świetlica, czyli integralna część budynku, w której spędzają czas najmłodsi. Jako ostatni został wyremontowany pokój wychowawców. Wszystkie wskazane pomieszczenia zostały przez odmalowane, zarówno sufity jak i ściany. Kolory ścian są teraz jasne i czyste, zostały wybrane  wspólnie z dyrekcją domu dziecka.

-"Stawiliśmy się na miejscu punktualnie o godzinie 9:30  i zaczęliśmy pracę. Zabezpieczyliśmy miejsca które nie były przeznaczone do malowania, zagruntowaliśmy ściany, załataliśmy dziury i przystąpiliśmy do malowania.

Każdy pracował z uśmiechem na ustach, każdy chciał choć trochę pomóc tym wspaniałym dzieciakom. Byli oni obecni z nami, chcieli z nami malować, uczestniczyć w tej akcji" - relacjonuje Koordynator Projektu Sebastian Kardas.

Na przerwie uczestnicy akcji zorganizowali grilla,  podczas którego wspólnie  z dziećmi zjedli pyszny posiłek. Oprócz odmalowania pomieszczeń, dzięki wsparciu Fundacji, zostały przekazane najpotrzebniejsze sprzęty m.in: kuchnia, czajnik, mikrofala, sandwicz.

Dzięki wspaniałomyślności Wolontariuszy dzieci otrzymały także konsolę oraz TV. - "Uśmiechy dzieciaków wynagrodziły nam zmęczenie, a na sam koniec dostaliśmy od nich laurki z podziękowaniem za wsparcie :)"- dodaje z uśmiechem Sebastian.

Dodatkowo w ramach akcji, dzieciaki pojadą na trening do klubu sportowego Octopus w Łodzi http://www.octopuslodz.pl/ który włączył się w naszą akcję! Dziękujemy z całego serca w imieniu Fundacji, Wolontariuszy oraz Dzieci! :)

-"Super dzień, piękna pogoda, uśmiechy dzieciaków i integracja zespołu. Jednym słowem - SUPER!"- podsumowuje Koordynator Projektu

DZIĘKUJEMY!!!!!