KRĘGLE I ŁYŻWY JAKO UPOMINEK ŚWIĄTECZNY DLA DZIECI ZE STOWARZYSZENIA

ŁYŻWY, KRĘGLE I WSPÓLNA ZABAWA JAKO PREZENT POD CHOINKĘ DLA DZIECIAKÓW ZE STOWARZYSZENIA "UŚMIECH DZIECKA" Z JASTROWIA

Dzięki wsparciu Fundacji, nasi podopieczni oraz wolontariusze uczestniczyli w wyjeździe na bowling i lodowisko.

Na pokładzie naszej „Czerwonej Strzały” przejechaliśmy do Piły. Uzupełniliśmy setki kalorii w miejscowym McDonaldzie, by nie zabrakło nam sił na kręgielni, która już na nas czekała.

Wszystkie tory mieliśmy do naszej dyspozycji, więc zabawy było co nie miara. Mogliśmy się popisać fantazyjnymi rzutami. Nie zabrakło technik znanych z tenisa ziemnego, skoku w dal czy nawet koszykówki… i o dziwo z precyzją dorównującą planowaniu lotów kosmicznych w NASA, zbijaliśmy kręgle z hukiem i siłą startującej rakiety. Pod koniec gry zostali najwytrwalsi, którzy po uzupełnieniu zapasów paliwa, dzięki mega Pizzy, mogli sobie pozwolić na grę nawet na trzech torach jednocześnie – działo się a uśmiechów zadowolenia nie dało się zliczyć.

                Następnie przejechaliśmy na lodowisko. Zaopatrzeni w solidne łyżwy ruszyliśmy na taflę lodu. Tu młodzież mogła się wykazać mega sprawnością i koordynacją, bo po kilku minutach śmigali tak, jakby urodzili się z łyżwami na nogach. Pingwinki pomagające postawić pierwsze kroki na lodzie przydały się najmłodszym dzieciom i… niektórym wolontariuszom… Nie zabrakło ciekawych upadków, zwrotów i piruetów – niekoniecznie planowanych. Pod koniec pobytu na lodowisku, kiedy poczuliśmy się nieco pewniej, ogarnęło nas lodowe szaleństwo, nie zabrakło zabawy w berka, czy rzutów śniegiem.

                Nieco poobijani i pozytywnie zmęczeni wróciliśmy do autobusu.

Z CAŁEGO SERCA DZIĘKUJĘ WOLONTARIUSZOM ZA POŚWIĘCONY CZAS, ENERGIĘ I SERCE JAKIE DALIŚCIE DZIECIOM!!!

ZDROWYCH I WESOŁYCH ŚWIĄT!!!