WYBRANO ZWYCIĘZCÓW KONKURSU

WOLONTARIAT ROKU 2016 to wyjątkowy konkurs, który narodził się z inicjatywy Pracowników Mediaexepert. Przy wsparciu Fundacji Włącz się oraz firmy TERG udało się zrealizować kilka fantastycznych przedsięwzięć charytatywnych z udziałem ludzi wspaniałomyślnych i społecznie aktywnych.

Ze względu na to, że Konkurs został ogłoszony dopiero w sierpniu 2016 zgłoszeń nie było zbyt wiele - jednak te, które do nas dotarły - były bardzo wyjątkowe i łapiące za serce!

Wśród wykonawców projektów wolontariackich Zarząd Fundacji Włącz Się wyłonił zwycięzcę i zdobywcę tytułu "WOLONTARIAT ROKU 2016", załogę ze sklepu ME MALTA POZNAŃ na czele z KS Filipem Rybakiem!

Ten wyjątkowy zespół zrealizował w ciągu 3 miesięcy 3 przepiękne projekty m.in. wyremontowali Rodzinny Dom Dziecka w Poznaniu, odmalowali mieszkanie wspaniałej Parze "Wózkowczów" oraz odświeżyli i doposażyli pokój dwóch małych chłopców chorujących na rzadką chorobę związaną z łamliwością chromosomu X, przypominającą autyzm. Po zakończeniu akcji okazało się, że nie tylko my honorujemy naszych Wolontariuszy ale zrobiły to władze Samorządowe miasta Poznania.  Wolontariusze z Malty odebrali dnia 15. grudnia 2016 z rąk Prezydenta Poznania nagrodę za „Wolontariat pracowniczy Roku 2016 w Poznaniu”. Podczas uroczystej gali, podsumowującej 18 już edycję programu Poznański Wolontariusz Roku 2016, uhonorowano tych, którzy ideę pomagania innym przekuwają w czyn i działanie - w tym naszych cudownych wolontariuszy, czyli: Filipa Rybaka , Agnieszkę Nizioł, Dagmarę Durkowską, Łukasza Binkowskiego, Bartka Fortuniaka, Marka Dziemińskiego, Adama Nejmana, Michała Ucińskiego oraz Damiana Wojtkowiaka!

Laureatami i zdobywcami  II miejsca w Konkursie na Wolontariat Pracowniczy została załoga z ME SZCZECIN w składzie: Marcin Kucharczyk, Paulina Drajem, Robert , Sudomierski, Wiktor Głowacki, Bartłomiej Woźniakowski, Piotr Siembida, Izabela Abramowicz, Alicja Kochanowska, Edyta Buziewicz, Radosław Domachowski, Zbigniew Robiński, Łukasz Mazurkiewicz, Grzegorz Pardel - fotograf  -

ta cudowna ekipa wyremontowała Rodzinny Dom Dziecka w Policach pod hasłem " Rozświetlimy Twoją Przyszłość". Ta wspaniała inicjatywa pokazała wszystkim, że "dobro wraca dwa razy".

Ostatnim wyróżnionym zespołem i zdobywcą III miejsca okazała się ekipa z ME NOWA SÓL 3 w składzie: Kamilka Bartlewska, Adam Borkowski, Tomasz Ast, Krzysztof Lopko, Adrian Mikołajewski. Historia jaką przedstawili Wolontariusze poruszyła wszystkich do łez. Zespół wspólnymi siłami wyremontował i odświeżył kawalerkę, w której mieszka 7 letni chłopiec z bardzo chorą mamą. Przy wsparciu Fundacji i pomocy firmy TERG udało się wyposażyć lokal w sprzęt AGD i RTV.