WOLONTARIAT PRACOWNICZY

Z inicjatywy pracowników sieci Mediaexpert, przy wsparciu finansowym i merytorycznym Fundacji WŁĄCZ SIĘ narodziła się inicjatywa WOLONTARIATU PRACOWNICZEGO, czyli powolnego procesu budowania świadomości, zaufania, zaangażowania, by efektywnie i z satysfakcją pomagać innym. Wolontariusze biorąc udział w projekcie czują się potrzebni i widzą głębszy sens tego, co robią. Nawiązują nowe i ciekawe relacje z Beneficjentami, poznają i integrują się efektywniej w grupie, dzięki czemu łatwiej realizują wspólne działania na polu zawodowym, zwiększają swoje zadowolenie i satysfakcję z pracy, a tym samym motywację do codziennych obowiązków. Poprzez tego typu doświadczenia, w działaniu na rzecz innych ludzi, kształtują swoje umiejętności społeczne i interpersonalne. Uczestnicy Wolontariatu przełamują negatywne stereotypy oraz wzmacniają więź emocjonalne z firmą, z zespołem i przede wszystkim z innymi ludźmi.

Właśnie rusza nowa IV edycja Wolontariatu Pracowniczy w Mediaexpert, ogłoszona w formie Konkursu, ma na celu wspieranie przez firmę działalności prospołecznej pracowników, którzy poświęcając swój wolny czas oraz wykorzystując swoje umiejętności, świadczą różnego rodzaju prace i usługi na rzecz wybranych przez siebie podmiotów. Formą wsparcia jest dofinansowanie, dzięki któremu pracownicy mogą realizować swoje projekty i zamierzenia.

Program ma formę konkursu, w którym zespoły złożone z dowolnej liczby pracowników Mediaexpert przygotowują projekt wolontariacki na rzecz lokalnej społeczności. Komisja Konkursowa w wyłonieniu zwycięzcy bierze pod uwagę  wiele aspektów m.in.: wkład pracy własnej, liczbę zaangażowanych pracowników, pomysł i cel projektu oraz przewidywany efekt końcowy. Zwycięska załoga uzyska STATUETKĘ, tytuł ZWYCIĘZCA WOLONATRIATU ROKU 2019 oraz NAGRODĘ NIESPODZIANKĘ od Fundatora Fundacji Włącz Się dla najlepszej Ekipy Wolontariuszy.

Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin konklursu dostępny w poniższych załącznikach!!!