Wolontariat

Wakacyjny wolontariat w Szczecinku – PRZEDSZKOLE DO REMONTU!

PRZEDSZKOLE DO REMONTU!!!

Tak to się zaczęło: -“Korzystając z pomocy fundacji dla członków swojej rodziny – na stronie kliknąłem POMAGAM i tak dowiedziałem się o Wolontariacie Roku!!! Więc pomyślałem że tym razem mogę coś dać od siebie! to był 2017 i było zbyt późna pora roku aby cokolwiek remontować – nic straconego – pomyślałem…zrobimy to w 2018 !

Podczas luźnej rozmowy z Panią Dyrektor w przedszkolu dowiedziałem się, że  niedługo może zabraknąć miejsc dla najmłodszych – ponieważ jedna z sal dostała warunkowe dopuszczenie do użytkowania po kontroli PPOŻ. Więc wiedziałem komu możemy pomóc !! Potem poszło jak z płatka – wraz z kierownikiem skrzyknęliśmy 75% załogi” – relacjonuje nam na gorąco z-ca Kierownika Sklepu Media Expert w Szczecinku – Wojciech Słowikowski. 

Ta cudowna, zgrana ekipa wyremontowała ponad 60 m2 pomieszczeń!!! Przy projekcie pracowało 15 osób z załogi. Integracja i pomaganie – taka była ich dewiza.

Nasi wolontariusze dokonali m.in. demontażu płyt drewnianych, boazerii, uzpełnienia ubytków w ścianach. Zabudowli sprawnie wentylację, malowali, układali  panele wraz z listwowaniem oraz dzięki finansowemu wsparciu Fundacji Włącz Się udało się zakupić i powiesić piękne tablic korkowe. Placówka otrzymała róznież śliczny nowy dywan, na którym Przedszkolaki będą spędzały dużo czasu.  

W imieniu Zarządu Fundacji dziekujemy całej ekipie za cudowną inicjatywę, za pracę, uśmiech i dobroć!!! 

Pamiętajcie, że dobro wraca…