Wolontariat

Nowa Sól pomaga Pani Ani i jej 7 – letniemu synkowi – wzruszająca historia, którą napisało samo życie…

Historia niesamowita…bardzo wzruszająca…i baardzo prawdziwa… NOWA SÓL

7 letni chłopiec Filip przyszedł do salonu Mediaexpert w Nowej Soli ze swoją Mamą Anną, która jest 40-letią, młodą kobietą.  Nic w tym  nadzwyczajnego – to potencjalni klienci sieci, jednak wyróżniało ich coś niezwykłego.  Pani Anna wraz z jej synem dzień wcześniej realizowała ransakcję na zakup podstawowych urządzeń gospodarstwa domowego. Były to urządzenia niezbędne do życia czyli lodówka , kuchenka, odkurzacz…Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie fakt, iż Pani Ania przebyła dwa poważne udary mózgu, stąd jej mowa okazała się totalnie niezrozumiała dla pracowników salonu.  Chłopiec czytając z ruchów warg Matki, tłumaczył jej mowę.  Obraz ten niezwykle wszytskich poruszył. Od razu wiedzieli, że tym ludziom trzeba pomóc!!!!

Cały fenomen tkwił w tym, że oczami jak i ustami podczas rozmowy handlowej z Kamilą (sprzeadawca sklepu Mediaexpert) był 7 letni syn pani Anny. Urzekła Ich ogromna wiedza chłopca na temat zapotrzebowania urządzeń gospodarstwa domowego. Chłopiec doskonale wiedział jakiej kuchni potrzebowali, na jaki gaz, z jakim podłączeniem…dotykał każdego uprzędzenie jak własnej zabawki, cały czas trzymał swoja Mamę za dłoń i mimo kompletnego braku możliwości zrozumienia mowy  z “tłumaczeniem” chłopca udało się wybrać cały asortyment …. i tak to się wszystko zaczęło….Nasi Wolontariusze zgłosili prośbę do Fundacji o pomoc i refinansowanie kosztów zakupu tych przedmiotów. Warto dodać, że Pani Anna sama wychowuje Filipka, jej były mąż przebywa w więzieniu z wyrokiem za znęcanie się nad niąi nad synem. Nie mają nikogo – tylko siebie i przyjaciólkę Panią Jolantę, która wspiera ich z cały sił.

Poprzez wspólną inicjatywę ze strony cudownej Kamili Bartlewskiej oraz kierownika salonu Mediaexpert w Nowej Soli Krystiana Webera ,”maszyna pomocy”  tej rodzinie ruszyła szybkim tempem. Udało się pozyskać niezbędne sprzęty gospodarstwa domowego ( odkurzac, pralka ,kuchnia ,tv ) jak i zrealizowanać  kapitalne odświeżenie całego mieszkania. W projekcie tym uczestniczyło i zaangażowała się wiele osób z ramienia salonu  Nowa Sól 3 oraz  ” Przyjaciele” Wolontariuszy. Cała inicjatywa zakończyła się ogromnym sukcesem, radością , i wielkim wzruszeniem….

Serdeczne podziękowania od całego Zarządu Fundacji dla:

Wolontariuszy z salonu Media Expert Nowa Sól 3, czyli:

  • Adama Borkowskiego
  • Tomasza Asta
  • Krzysztoaf Lopko
  • Adriana Mikołajewskiego
  • Kamili  Bartlewska 

oraz dla”Przyjaciół – (wolontariuszy spoza firmy Mediaexpert)

  • Tomasza Bartlewskiego
  • Ksawerego Bartlewskiego
  • Jarosława Kędziora

Gratuluacje kochani!!! świetna robota, wielkie serce, mega ukłon!!!!!

M.