Choroba Leśniowskiego-Crohna: organizm broni się przed jedzeniem…

Choroba Leśniowskiego-Crohna charakteryzuje się zapaleniami powodującymi zwężenia jelit, co prowadzi do niedrożności, zrostów. W przypadku powstania zwężeń jedyną metodą jest usunięcie części chorego jelita, co wiąże się z kilkugodzinną operację. Operacji tych było już cztery, które przeszedł Mateusz, nasz podopieczny, obecnie czeka na piątą w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Mateusz ma 14 lat, mieszka w Toruniu wraz z braciszkiem i rodzicami. Choroba Mateusza skutkuje brakiem apetytu, co powoduje spadek wagi masy ciała. Aby utrzymać wagę chłopiec musi przyjmować odżywki (nutridrinki), codziennie w ilości 6 sztuk, aby organizm otrzymał odpowiednią ilość kalorii. Wiąże się to oczywiście z dużymi kosztami (dziennie to ok. 50 zł). Rodzice Mateusza robią wszystko, aby zapewnić chłopcu drogę ku lepszemu. My także włączyliśmy się w pomoc Mateuszkowi i jego rodzicom pomagając w zakupie potrzebnych leków oraz odżywek.

Życzymy Mateuszowi i jego rodzinie wytrwałości i siły w walce z chorobą.